Monitoring wózków widłowych – czy warto go stosować?

Lokalizator GPS to narzędzie, które daje ogromne możliwości. W pierwszej kolejności pozwala na sprawdzenie położenia danego obiektu, na którym jest zamontowane. Jednak wraz z tą wiodącą cechą, oferuje swoim użytkownikom znacznie więcej. Doskonałym przykładem zastosowania lokalizatorów GPS jest monitoring pojazdów. Pozwala on na sprawdzanie szybkości poruszania się samochodów, weryfikowanie obieranych tras i ich optymalizacji, czy nawet analiza zachowań i stylu jazdy kierowcy. Monitoring może być zastosowany również w przypadku innego rodzaju flot pojazdów, m.in. wózków widłowych.

Dlaczego monitoring wózków widłowych jest chętnie używanym narzędziem

Wózki widłowe są sprzętem, który najczęściej używany jest w wielkopowierzchniowych magazynach i innych obiektach. Przemieszczanie się w ich obrębie bez pomocy wózka byłoby nie tylko czasochłonne, ale praktycznie niemożliwe. Wózki widłowe są więc niezbędnym narzędziem w pracy na magazynie, a ze względu na ich dużą liczbę i wrażliwość na uszkodzenia, zarządzający flotą musi optymalizować ich użycie. W tym celu doskonale sprawdza się właśnie monitoring wózków widłowych.

Co oferuje monitoring wózków widłowych?

Data System – poznańska firma zajmująca się rozwiązaniami z zakresu monitoringu pojazdów – proponuje swoim klientom rozwiązanie w postaci DS Forklift. Z pomocą tego narzędzia możliwe jest zarządzanie flotą nie tylko w sposób bardziej efektywny, ale i również oszczędny. Optymalizacja tras, przypisywanie wózków do konkretnych operatorów lub wg uprawnień, czy też monitorowanie stanu baku pojazdu, to jedynie kilka funkcjonalności. Szczególnie cennym – w kwestii optymalizacji eksploatacji – jest system samouczkowy w zakresie udarów i ecodrivingu. Z jego pomocą operatorzy mogą zasięgnąć wiedzy na temat unikania kosztownych udarów, a także nauczyć się ich rozpoznawania. Świadomość kierowców w zakresie prawidłowego użytkowania wózków sprzyja obniżaniu kosztów eksploatacji floty.

Przeczytaj nasz wcześniejszy artykuł o jakości pracy polskich przewoźników.